SŁAWOMIR SZMAL W WĄCHOCKU

19 maja 2017 r. z inicjatywy Jana Nowaka z "Fundacji Pamięć i Niepodległość", w związku z promocją najnowszego wydania książki Cezarego Chlebowskiego "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie" bramkarz Sławomir Szmal z Vive  Kielce odwiedził Wąchock. 

Na spotkaniu w Gimnazjum Publicznym w Wąchocku doszło do spotkania z młodzieżą i podzieleniem się refleksjami na temat książki, której Pan Sławomir Szmal jest wielbicielem.  

W spotkaniu uczestniczył także zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i oraz Szczepan Mróz - prezes Stowarzyszenia Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt".  

Sławomir Szmal rozmawiał z młodzieżą szkolną, w tym z gimnazjalnej drużyny piłki ręcznej, podpisywał koszulki, pozował do wspólnych fotografii i poznawał Wąchock.  

Następnie grupa zwiedziła Klasztor Cystersów, gdzie oddano hołdu pamięci  partyzantowi, cichociemnemu mjr. Janowi Piwnikowi "Ponuremu" i jego żołnierzom. Oprowadzanie w klasztorze cystersów poprowadził br. Albert Gizan.   

Na zakończenie delegacja młodzieży i Pan Sławomir Szmal złożyli wiązanki kwiatów przy pomniku mjr Jana Piwnika „Ponurego”.