SPOTKANIE Z BARBARĄ WACHOWICZ W KOŃSKICH

W dniu 5 września 2017 r. w Bibliotece im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich z inicjatywy „Fundacji Pamięć i Niepodległość” odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Wachowicz, znakomitą pisarką i autorką biografii wielkich Polaków. 

Spotkanie zorganizowano pod tytułem: „Kto Cię Polsko będzie kochał?” 

Pisarka we wspaniałej gawędzie, okraszonej motywami muzycznymi, przypomniała licznie zgromadzonej publiczności (wypełnione dwie sale biblioteki) świat polskich bohaterów i symboli patriotyzmu (Tadeusz Kościuszko, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Fryderyk Chopin).  

Wcześniej Pani Barbara Wachowicz odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy, któremu w przyszłym roku ma zostać nadane imię Zdzisławy i Stanisława Bytnarów (rodzice Jana Bytnara „Rudego” z książki „Kamienie na szaniec”), których Pisarka wymieniała w swej twórczości. 

Pani Barbara Wachowicz jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, a także Studium Historii i Teorii Filmu w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej. Pisarka, która propaguje patriotyzm, postawy honoru i prawości.  

Autorka opowieści o życiu, twórczości, miłościach i tajemnicach wielkich Polaków: Mickiewicza, Słowackiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Kościuszki, a także o najwybitniejszych postaciach polskiego harcerstwa. 

Biogram: http://sppwarszawa.pl/czlonkowie/barbara-wachowicz/